Sistēmiskā-vektoru psiholoģija (3) - ādas vektorsLaiks ir nauda!

Savs krekls tuvāks.

Santīmu pie santīma neliksi, pie lata netiksi.

Dzīve ir kustība.

Skaits 24%

Prototips – primārais ierobežojums uz pirmatnējiem instinktiem – uz seksu un slepkavību.

Loma sugā:

Miera laikos – pārtikas krājumu ievācējs un glabātājs.

Kara laikā – mednieks – alimentātors.

(katram vektoram ir sava, tikai viņam raksturīga loma sugā, ko tikai viņš ar savām psihiskajām īpašībām ir spējīgs nodrošināt sugas izdzīvošanai un saglabāšanai.)*

Vispārīgais raksturojums

1.Komforta krāsa – haki.

2.Komforta ģeometrija – krusts.

3.Novietojums kvartelī – ārējā kvarteļa izplatījuma daļa, ekstraverts.

4.Intelekta tips – loģisks.

Psihiskās īpatnības

Pirmatnējā ciltī cilvēki ar ādas vektoru bija karaspēka komandieri. Virzienu uz priekšu uzdeva uretrālais vadonis, savukārt noturēt stingrā dūrē un virzīt muskuļu vektora karavīrus palīdzēja ādas vektora komandieri. Disciplīna un pašdisciplīna ir īpašība, kas piemīt tikai cilvēkiem ar ādas vektoru. Ja tu pats esi disciplinēts, tad spēsi disciplinēt arī citus. 

Atgriežoties alā, pirmatnējais ādas cilvēks (cilvēks ar ādas vektoru) kļūst par pārtikas krājumu sargu – glabātāju. Atgriežoties no medībām, pulks pārnesa medījumu, visi sasēdās ap galdu un sākās dzīres. Un tikai ādas cilvēks domāja tikai par to, ka rīt medījuma var arī nebūt, tāpēc daļa pārtikas jāatliek nebaltām dienām.

Vēl šobaldien mēs šur tur varam sastapt arhitipiskas vecmāmiņas ar ādas vektoru, kas glabā savās krātuvēs visu, kas vien var noderēt dzīvē vēl 20 gadus uz priekšu. Šodien tādai uzvedībai nav jēgas, bet kādreiz tā glāba visu cilti.

Vēlāk aktuāla kļuva cita veida ekonomija – laika, spēku un resursu ekonomija.  Tieši cilvēks ar ādas vektoru bija pirmais, kurš aizdomājās, cik daudz laika tērē visa cilts, aiziešanai līdz tuvējam purvam, nesot sev līdzi visu iedzīvi. Un tad viņs nogāza pirmo palmu, lai uztaisītu pirmo tiltu un atklāja pirmo riteni.

Tieši dēļ iedzimtās vēlmes visu ekonomēt, cilvēki ar ādas vektoru kļuva par izgudrotājiem, racionalizētajiem un inženieriem. Loks, bultas, rati, ceļi, turpmāk arī visi inženērijas sasniegumi, konstrukcijas, tehnoloģijas – tas viss ir cilvēku ar ādas vektoru darbības rezultāts.

Ta pat kā āda ir brīnumelastīga ādas cilvēkam, tā arī ķermenis izceļās ar aprīnojamu lokanību un mobilitati. Cilvēkiem ar ādas vektoru, vienmēr ir garas, skaistas kājas, lokans mugurkauls, kurš ļauj tam kļūt par ģenialu dejotaju. Tikai sievietes ar šo vektoru, graciozi, skaisti un ātri parvietojas telpā augstpapēžu kurpēs.

Attīstīts ādas cilvēks, izceļas ar precīzām, veiklām ķermeņa un roku kustībām, viņa darbu vienmēr ir patīkami vērot. No viņa iznāk pats veiklākais un precīzākais strēlnieks un mednieks, kurš precīzi izjūt šķēpa, bultas, vai lodes lidojuma trajektoriju.

Pārlieku liela slodze ādas vektoram, atspiguļojas uz ādas – āda momentā noklājas ar pleķiem, ekzēmām un izsitumiem.

Tieši tā pat kā ķermenis, šiem cilvēkiem ir arī lokana psihe. Viņu var atšķirt pēc īpašības, spēja izmainīties par 18O grādiem: šodien es pierādīšu vienu, bet rīt jau ar pilnu pārliecību apgalvosu pretējo, visu izšķir tikai tas, kas man attiecīgajā mirklī būs izdevīgāks.

Psiholoģiskā lokanība, ļauj cilvēkam ar ādas vektoru, pielāgoties pie jeb kuriem mainīgiem apstākļiem vai ta būtu darba maiņa, dzīvesvietas maiņa, pārbraucot uz citu pilsētu, vai pat uz citu valsti. Ādas cilvēka tips vienmēr mācēs atrast savu nisu jaunos apstākļos.

Loģika, loģiskā domāšana, arī  ir viena no viņu īpašībām, ar kuru viņš atšķiras no citiem vektoriem. Viņu sarunā bieži dzirdēsiet frāzi: „bet tas taču nav loģiski!”, „Kur te loģika?”, „Loģiski būtu pieņemt, ka ...”. Cēloņu - seku sakarība, sakārtojas viņu galvās ar apbrīnojamu precizitāti, kas arī ļauj ādas vektora cilvēkiem kļūt par ģeniāliem izgudrotājiem, inženieriem, konstruktoriem, labākajiem grāmatvežiem, baņķieriem un loģistikas speciālistiem.

Ādas cilvēki ir skopi emocijās, uzslavās, atturīgi, noslēgti. Uz jautājumu parasti atbild ar jautājumu, nekad neko par sevi nestāsta, toties par citiem noprasīs visu, ievāks visu informāciju. Lakonisms ir viņa izteiksmes veids.

Ādas vektors formē telpas  ārējā izplatījuma daļu vektoru kvartelī. Fiziskā līmenī, tieši ādas apsegs - āda atdala cilvēka iekšejo daļu no ārējās apkārtējās vides un ierobežo ar sevi cilvēka ķermeni. Tieši tas pats notiek arī psihiskajā līmenī: tirši ādas vektors ir tas, kurš ierobežo pirmatnējo tieksmi uz seksu un slepkavību, ar to krasi atdalot cilvēku no dzīvnieku pasaules.

No šī brīža, mēs pārstājam būt dzīvnieki, kas pakļaujas tikai instinktiem, mūsu dabiskās darbības, tiek pakļautas reglamentam. Sadalot telpu apgabalos „alā” un „ ārpus alas”, ādas vektors apzīmē uzvedības modeļus katrā no robežas pusēm. Alā mēs nenogalinam un neņemam ar varu svešas sievas, citādi sods, ārpus alas mēs cīnamies (nogalinam) un aizvedam sievietes un par to sodu nesaņemam. Tieši šeit ir visu pasaules likumu šūpulis.

Iekšēja vajadzība aizliegt, ierobežot, kontrolēt, arī ir ādas vektora iekšēja būtība.

Ādas vektora atslēgas vārdi: „NĒ” un „NEDRĪKST”. Sakumā izvēlas atteikt, bet pēc tam varbūt piekrist. Pie tam, savai uzvedībai parasti izdomā dažādas racionalizacijas. Patiesībā, ādas vektora vēlmju būtība ir vienkārša: cilvēkam ar ādas vektoru, baudu sagāda savas dabiskās funkcijas – ierobežošanas un aizlieguma pildīšana un vards „NĒ”, ir galvenais !

Ka jau arī visu citu, cilvēks ar ādas vektoru, ekonomē kā savu, tā arī citu laiku. Cilvekam ar ādas vektoru ļoti nepatīk, kad jūs kavējat tikšanos ar viņu un arī pats nekavē. Laika izjūta, ļauj viņam pamosties minūti pirms zvana un nekad nenokavet. Precizitāte – ādas karaļu pieklājība !

Tas ir cilvēks, kurš var darīt vairakas lietas vienlaicīgi un visu uzspēt. Viņš necenšas visu izdarīt ideāli, toties pa to pašu laiku paspēj izdarīt daudz vairāk.

Ādas vektora cilvēku leģenda ir: „Bagāts kļūst tas, kurš ekonomē.”, „Kapeiku pie kapeikas neliksi ...”. Tā arī ir Ādas vektora cilvēka lielākā nelaime: cenšoties ietaupīt sīkumos, tie zaudē pa lielam. Piemēram, ietaupot reklāmas kampaņai, viņš zaudē visa projekta peļņu.  
Ādas cilvēks stresā, dievina izpārdošanas. Tie gaida, kad būs atlaides, vispirms par 15%, tad 3O%, tad 5O%, 9O% un ļoti pārdzīvo, ja ir nopircis dārgāk, nekā blakus veikalā.

Vienīgais uz ko viņš neekonomē ir veselība. Viņš ēd ļoti daudz vitamīnus, bioloģiski aktīvas vielas, rūpīgi seko tam, ko ēd, ierobežo sevi partikas uzņemšanā, ēd tikai veselīgu pārtiku. Šie cilvēki ir regulāri skaistumsalonu un sanatoriju apmeklētāji. Šiem civēkiem raksturīgās bailes, ir saslimt ar kādu ādas slimību, vai ādas infekciju.

Šo cilvēku erogēnā zona ir viņu jūtīgā āda. Viņam ir nepieciešamas taktilas izjūts – viņš vienmēr jutīs nepieciešamību noglāstīt, pataustīt, saspiest un arī viņam pašam patīk glāsti un viegli pieskārieni. Tapēc, par šādiem cilvēkiem saka, ka viņi ir mīlīgi un maigi.

Šo cilvēku libido, salīdzinoši ar citiem vektoriem, ir zems. Tieši tāpēc tiem neveidojas seksuālā piesaiste vienam konkrētam cilvēkam. Galveno lomu seksualās vēlmes formēšanā šiem cilvēkiem spēlē daudzveidības faktors. Attiecību standarta laiks ar vienu partneri, šiem cilvēkiem nav ilgstošs. Pēc tam, viņs vai nu turpina palikt šajās attiecības kaut kada, sava veida aprēķina pēc, vai nu pirmais pārtrauc šīs attiecības un aiziet uz visiem laikiem neatskatoties.

Visu aprēķina laulību un sānsoļu sakne slepjas ādas vektorā. Šeit ka reiz slēpjas atbildes uz jautājumiem, kapēc savus laulātos krāpj sievietes un kapēc to dara vīrieši.

Salīdzinoši zemais libido liek šī vektora īpašniekam paplašināt savas seksualās tiesības virzoties pa karjeras kāpnēm, tādejādi paaugstinot savu socialo statusu. Augstais statuss un  materiālais stāvoklis paaugstina viņa, kā seksualā partnera pievilcību, tādejādi pieaug viņa iespēja nodot savu genofondu nākotnei.

Tieši tāpēc, vīrietis ar ādas vektoru ir ļoti ambiciozs un pārliecināts par sevi, viņam ir svarīga virzība pa karjeras kapnēm un bankas konts. Viņš nav vadonis, bet līderis ! Arhitipiskā stāvoklī, tirdzniecība, bizness ir viņa stihija. Šeit ir meklējama sakne arī viņa  tieksmei uz sportu un sacensībām.

Attīstīti adas vektora cilvēki, šodien kļūst par likumdevējiem un inženieriem.
Visa mūsdienu civilizācija ir uzcelta uz likumiem, atzīšanos, katram ir tiesības uz savu individualitāti. Rietumu civilizacija ir ādas mentalitātes nēsātaja un tieši tā sludina uz likumiem pamatotās ādas vektora tiesības un brīvības.

Bērnu ar ādas vektoru līdz pubertātes vecumam ir jāaudzina pie regulāras disciplīnas un sporta nodarbībām. Ar viņu var sarunāt: „Izdarīsi, to, to un to un tad varēsi iziet ārā.”, „Ja liecībā nebūs sliktas atzīmes, tad nopirksim velosipēdu.”. Tikai jāatceras, ka savi solījumi ir jāpilda, citādi bērns, kurš ir atnesis labu liecību, bet riteni nedabūjis, ka solījumus var arī nepildī un, ka visi apkārtējie melo.

Bērnam ar ādas vektoru arkārtīgi svarīgs ir režīms. Ir ļoti svarīgi adekvati vadīt to, paskaidrojot kapēc nedrīkst kaut ko darīt. Viņu ir ļoti svarīgi iemācīt pakļauties, tad viņš nākotnē mācēs vadīt citus.

Ir svarīgi saprast, ka aktīvs, kustīgs, visu laiku uz varoņdarbiem un piedzīvojumiem gatavais rezgalis, pieķerts blēņās, obligāti izlocīsies un melos, lai izvairītos no soda. Gadījumā, ja šādam bērnam tiks piemērots fizisks sods, kurš traumē viņa jūtīgo erogēno zonu – ādu, viņš stresa situācijās stresu noņems zogot sīkus priekšmetus, vai sīknaudu vecākiem, vai klases biedriem. Lieta tāda, ka stress ādas vektorā izsauc arhetipisku vēlmi zagt, ar kuru bērns patstāvīgi netiek galā, ar to atkal izsaucot dusmas savos vecākos.

Bieža jūtīgas ādas ietekme ar sāpju impulsiem, noved pie adaptācijas, jeb pierašanas pie sāpēm, kad tās sāk palikt patīkamas un vēlamas. Tā rodas mazohisms. Dažos gadījumos var attīstīties dzīves scenārijs uz neveiksmi. Bērnībā sisti puikas ar ādas vektoru, ir nākotnes mazohisti, „lūzeri” – neveiksminieki, sīkie zaglēni un pļēguri.

Kā stimulējoš faktors, audzinot šādus puikas, var būt materiālā stimulācija. Adekvāts sods, audzinot šādus puikas, būtu ierobežojums telpā un laikā, kas netraucē viņa īpašību attīstībai, ļauj nakotnē kļūt par veiksmīgu biznesmeni, inženieri, ekonomistu, likumdevēju utml..

Savukārt, bērnībā sistas meitenes ar ādas vektoru, būs tendētas uz prostitūciju, savu ķermeni uztverot kā aktīvu – ieguldījumu, pret kuru var saņemt materiālo atlīdzību. Audzinot šādu meiteni, nekad nedrīkst stimulēt viņu ar naudu, vai materiāliem labumiem.

Šodien mēs dzīvojam pasaulē, kuru vada ādas vektors, jeb mēs atrodamies civilizācijas ādas attīstības fāzes norietā. Ļoti svarīgi ir saprast ar kādām grūtībām mums ir jāsaskarās, ļoti svarīgi ir mācēt pareizi saorientēt savu dzīvi šajā paātrinātajā plūsmā. Dziļi izprast sevi un apzināties savu vietu šaja pasaulē, saprast kā pareizi izaudzināt bērnus ar ādas vektoru, Jūs varēsiet, apmeklējot Sistemiskās Psiholoģijas online seminārus.

Saistītās tēmas:

Kur rodas mūsu vēlēšanās ?

Melnā strīpa mūža garumā, vai kā pārvarēt dzīves scenāriju, kurš vērsts uz mūžīgo neveiksmi?

SISTĒMISKĀ-VEKTORU PSIHOLOĢIJA - skaņas vektors

Sistēmiskā-vektoru psiholoģija (2) - redzes vektors

Sistēmiskā-vektoru psiholoģija (4) - uretrālais vektors, jeb cilts VADONIS

Sistēmiskā-vektoru psiholoģija (5) - ožas vektors, jeb "totālā kontrole"

Komentāri (0)  |  2014-11-21 06:47  |  Skatīts: 2269x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ